Emilia Biskupska 

Pianistka, kameralistka, pedagog.

Absolwentka Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy w klasie prof. Katarzyny Popowej-Zydroń oraz prof. Jerzego Sulikowskiego. 

W 2022 roku z wyróżnieniem obroniła dyplom z Kameralistyki fortepianowej w klasie dr hab. Radosława Kurka. 

Wśród jej największych osiągnięć pianistycznych znajdują się: I miejsce na XX Międzynarodowym Konkursie dla Młodych Wykonawców Anemos w Rzymie, III miejsce na XVIII Ogólnopolskim Konkursie Pianistycznym w Koninie, II miejsce na IV Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym Piano Talents w Mediolanie, Nagroda Specjalna przyznana przez Orkiestrę Antonio Vivaldi na Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym Beethoven Prize w Sondrio oraz I miejsce na Konkursie Muzycznym ISCART w Lugano.

Od 2020 roku została nagrodzona szeregiem nagród na konkursach kameralnych o skali międzynarodowej, m.in

Grand Prix na II International Online Instrumental Performance Competition w Toronto i III miejscem na II Międzynarodowym Konkursie Muzyki Kameralnej „KraCamera” w Krakowie ( wraz z wiolonczelistą Mikołajem Wojciechowskim ).

Brała udział w licznych kursach pianistycznych i masterclass, takich jak Międzynarodowe Kursy Pianistyczne w Katowicach czy Międzynarodowe Kursy Mistrzowskie w Radziejowicach, pobierając naukę u znaczących postaci światowej pianistyki takich jak: Dina Yoffe, Akiko Ebi, Andrzej Jasiński, Wojciech Świtała, Carlo Palese, Philippe Giusiano, Tamas Ungar, Andrey Shibko, Lukas Geniusas czy Sergei Edelman. 

Jest zdobywczynią Lauru Rubinsteina przyznawanego za osiągnięcia artystyczne. Wielokrotnie otrzymywała stypendium Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Centrum Edukacji Artystycznej oraz  Prezydenta Miasta Bydgoszczy, jak również JM Rektor Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy. 

Koncertowała solo i kameralnie w krajach Europy, m.in. we Włoszech, Hiszpanii i na Słowacji, jak również w znaczących ośrodkach kultury regionu kujawsko-pomorskiego, takich jak: Filharmonia Pomorska w Bydgoszczy, Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy, Pałace w Ostromecku czy Pałac w Lubostroniu.

Aktywnie działa w duetach z instrumentalistami i wokalistami, zaś w bydgoskiej Akademii pracuje ze studentami Wydziału Instrumentalnego i Wokalno-Aktorskiego. 

Z pasją oddaje się pedagogice. Jest w kadrze Kursów Muzycznych organizowanych przez Fundację Jana Romanowskiego.