Pianistami konkursu „Jak Wieniawski” 2024 są:

  • mgr Aleksandra Mikołajczyk – tel. 507 786 690
  • mgr Aleksandra Lipińska – tel. 514 014 006

    Osoby zainteresowane prosimy o bezpośredni kontakt.

Aleksandra Lipińska jest absolwentką Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku w klasie fortepianu dra Kordiana Góry oraz w klasie kameralistyki prof. Anny Prabuckiej-Firlej i dra Roberta Kwiatkowskiego. Jest laureatką wielu konkursów muzycznych, m. in. I nagrody na Międzynarodowym Konkursie Muzyki Kameralnej im. Johannesa Brahmsa w Gdańsku. W roku 2015 została stypendystką Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Prowadzi działalność koncertową jako solistka i kameralistka, zajmuje się także pracą pedagogiczną. 

Aleksandra Kamila Mikołajczyk- Mokrosz ur. 18 grudnia 1982 Białej Podlaskiej. Absolwentka OSM I i II stopnia im.K.Lipińskiego w Lublinie w klasa fortepianu  Dr Teresy Księskiej –Falger.
Naukę kontynuowała na Akademii im. Fryderyka Chopina wydział zamiejscowy w Białymstoku w klasie fortepianu Prof. Ludmiły Kasjanienko. Obecnie związana jest w OSM I i II stopnia im. K. Lipińskiego  w Lubinie  oraz Szkołą Muzyczną im. Kompozytorów Polskich . W obu instytucjach prowadzi  klasę fortepianu oraz udziela się  jako pianista –akompaniator. Wielokrotnie   wyróżniona nagrodami przyznawanymi pianistom-akompaniatorom. Współpracuje  z muzykami  Filharmonii Lubelskiej  a także realizuje  projekty z lubelskimi teatrami.