mgr Ewa Pukos

Skrzypaczka, pedagog w Szkole Muzycznej I i II stopnia im. Tadeusza Szeligowskiego w Lublinie.

Przez wiele lat jej droga zawodowa związana była ze Szczecinem. Pełniła funkcję koncertmistrza Opery na Zamku i orkiestr kameralnych Academia oraz Camerata Nova. Była założycielką i prymariuszem Kwartetu smyczkowego Vigoroso. Pracowała także, jako muzyk w Orkiestrze Filharmonii Szczecińskiej oraz wykładowca w Katedrze Edukacji Artystycznej Uniwersytetu Szczecińskiego i nauczyciel w Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia w Szczecinie.
Jako solistka, kameralistka oraz muzyk orkiestrowy koncertowała w kraju i zagranicą (Niemcy, Francja, W. Brytania, Włochy, Hiszpania, Tajwan, Indie, USA). Z różnymi zespołami dokonała nagrań płytowych( Opera na Zamku w Szczecinie, Preussisches Kammerorchester Prenzlau, Orkiestra “Academia”, Orkiestra Famd.pl), radiowych ( Polskie Radio, NDR) oraz telewizyjnych.Stale współpracuje z Preussisches Kammerorchester Prenzlau ( Niemcy) .
Swoją pasję, jaką jest muzyka dawna i gra na skrzypcach barokowych, rozwijała podczas studiów podyplomowych pod kierunkiem prof. Daniela Deutera.

Od września 2015 roku ponownie związana ze swoim rodzinnym miastem,Lublinem. Prowadzi działalność pedagogiczną jako nauczyciel w Szkole Muzycznej I i II st. im. T. Szeligowskiego i współpracuje z dziecięcym zespołem “ Scholares Minores pro Musica Antiqua” z Poniatowej. Współpracowała z zespołem muzyki dawnej “ Konfraternia Caper Lublinensis” w Filharmonii Lubelskiej . Jest wiceprezesem stowarzyszenia ‘Lubelska Akademia Muzyki Dawnej” oraz współzałożycielem zespołu muzyki dawnej, “ Senza Battuta”.